Echipa PIATA

Management

  General Manager
Cristian Badescu
cristi.badescu@piatatrade.ro

Director comercial

  Maria Luiza Badescu maria.badescu@piatatrade.ro

Director Financiar

  Daniela Nita dana.nita@piatatrade.ro

Redactia

  Senior editor
Maria Vaschi
maria.vaschi@piatatrade.ro
  DTP
Nicoleta Tudorie
nicoleta.tudorie@piatatrade.ro
  Project Manager
Carol Popa
carol.popa@piatatrade.ro
  Marketing Coordinator
Florin Dascalu
florin.dascalu@piatatrade.ro

Vanzari

  Client Service Manager
Veronica Vaduva
veronica.vaduva@piatatrade.ro

Proiecte speciale

  Consultant de specialitate
Conf. Univ. Dr. Adriana Elena Danis
adr.popa@yahoo.com
  Manager distributie si evenimente
Laurentiu Nita
laurentiu.nita@piatatrade.ro

Special

Paradoxul BIO

Sunt aproape 15.000 de producători români certificați plus încă 2.000 în curs de certificare, dar la raft avem foarte puţine produse românești BIO. Atât consumatorii, cât şi retailerii, așteaptă o creştere a ofertei de produse locale ecologice.   Piaţa produselor ecologice...

6 tipsuri pentru abordarea modernă a relației comerciale furnizori-retaileri

Ce trebuie să facă un furnizor înainte de a porni la negocierea cu buyerii unui mare lanţ de retail? Ce trebuie să ştie despre cel cu care negociază? Ce informaţii trebuie să prezinte despre produsul lui? Ce atitudine are față de cel cu care negociază? Cum se îmbracă la negociere? Ce...

arhiva sectiunii

Harta retailului modern


Nou! Harta retailului modern din Romania.

Harta Retailului Modern - 31 octombrie 2017


Retail

Luna octombrie a bifat 26 de deschideri în retailul modern

Profi a inaugurat în octombrie 19 magazine, dintre care cinci în format Standard, şapte în format City şi alte şapte în format Loco. Cele mai recente s-au deschis la Baia de Arieş, Bălteşti (Prahova), Braşov, Bucureşti şi Timişoara. Prezentă în 353 de localități, Profi este rețeaua...

Principalele etape ale procesului de remodelare a magazinelor BILLA

În 22 decembrie 2015, Carrefour anunța semnarea unui acord de achiziție a societății Billa România, cu Grupul Rewe. Într-o a doua etapă, pe 29 iunie 2016, Consiliului Concurenței abrobă achiziţia celor 86 de magazine Billa. Datorită acestei achiziții, Carrefour devenea primul operator de...

arhiva sectiunii